
Potrzebujesz dobrych kosmetyków, które pomogą wyciszyć zmiany trądzikowe na Twojej twarzy? Poszukaj wśród polskich producentów. Oparte na naturalnych ekstraktach kremy do twarzy, żele i toniki staną się Twoimi sprzymierzeńcami w walce o jednolitą, zdrową cerę. Na które serie postawić? Czego w nich szukać? Poznaj nasze propozycje.
Jak pielęgnować cerę trądzikową? Traktuj ją łagodnie
Choć nadal panuje powszechne przekonanie, że cerę tłustą i z wypryskami należy przesuszać, by poprawić jej stan, jest to szkodliwy mit. Cera trądzikowa cierpi ze względu na stany zapalne, powodowane przez bakterie. Odkażanie jej jednak intensywnie oczyszczającymi produktami opartymi na alkoholu i SLS-ie jedynie pogarsza jej stan. Wysuszenie nie sprzyja regeneracji, gojeniu się i ograniczaniu wydzielania sebum. Przeciwnie: skóra staje się bardziej zaczerwieniona i szybciej zaczyna się świecić, starając się nadrobić niedobory w ochronnej warstwie hydro-lipidowej. Aby wyregulować pracę gruczołów łojowych i załagodzić krostki, postaw na kosmetyki na trądzik pełne ziołowych ekstraktów. Przekonaj się, że są skuteczne!
Polskie kosmetyki na trądzik
Wśród polskich marek znajdziesz prawdziwe perełki, które pomogą Ci w rozprawieniu się z uciążliwymi wypryskami. Sprawią, że te szybciej będą znikać i rzadziej się pojawiać. Wybierając nasze propozycje, oparłyśmy się na tym, by kosmetyki:
- łagodnie oczyszczały i nie posiadały agresywnych środków myjących,
- nawilżały i uszczelniały warstwę hydrolipidową naskórka,
- zmniejszały widoczność wyprysków i działały przeciwzapalnie,
- radziły sobie z gojeniem śladów po trądziku,
- nie zapychały i regulowały wydzielanie sebum.
Brzmi jak kosmetyki idealne? Takie właśnie są!
Kosmetyki DLA - seria Niszcz Pryszcz
To jedne z najbardziej polskich i najbardziej naturalnych kosmetyków. Oparte na naparach i odwarach z ziół, kremy do cery trądzikowej zawierają w sobie składniki pielęgnujące skórę i przeciwdziałające zmianom zapalnym. Rozprawiają się również z pozostałościami po trądziku: bliznami i przebarwieniami. Zarówno krem na dzień, jak i na noc zawierają wyciągi z kory wierzby, bogate w naturalne salicylany, które zwalczają wypryski. Krwawnik reguluje i przywraca skórze równowagę, a bogate w witaminy i antyoksydanty oleje jojoba i z ogórecznika chronią przed wysuszaniem - bez zapychania. Krem Niszcz Pryszcz na noc zawiera kwas AHA - mlekowy - skutecznie usuwający wypryski. Reguluje proces keratynizacji, udrażnia ujścia mieszków włosowych i delikatnie rozjaśnia ślady potrądzikowe.
Seria Niszcz Pryszcz posiada także płyn do mycia twarzy bez użycia wody, który zastąpi Ci żel do mycia twarzy trądzikowej. Dzięki dodatkowi jonów srebra działa on antybakteryjnie, lecz nie wysusza uwrażliwionej skóry.
Make Me Bio - kremy nawilżające do cery trądzikowej i nie tylko
To jedna z najlepiej rozpoznawanych marek kosmetyków naturalnych. Make Me Bio i ich kremy od lat robią furorę w polskich łazienkach. Wśród nich znajdziesz dwa, które idealnie sprawdzą się w pielęgnacji cery trądzikowej:
- krem dla skóry skłonnej do wyprysków Face Beauty. Zawiera w sobie regenerujące oleje i allantoinę, znaną ze śluzu ślimaka. Tlenek cynku łagodnie obsusza i zmniejsza zmiany, a olejek z drzewa herbacianego dba o to, by bakterie nie miały szans na panoszenie się po całej twarzy,
- lekki krem dla skóry tłustej i mieszanej Aqua Light. To produkt o delikatnie żelowej konsystencji, który nie zapycha. Zawiera olej jojoba, biozgodny z ludzką skórą, który reguluje czynność gruczołów łojowych.
Do kompletu polecamy punktowy roller na niedoskonałości Face Beauty o wysokiej koncentracji składników pochodzenia naturalnego. Rozprawi się z wypryskami raz-dwa!
Kosmetyki na trądzik Fitomed
Tradycyjne, ziołowe kosmetyki z Fitomedu dobrze radzą sobie z niedoskonałościami cery trądzikowej i tłustej:
- Mój krem nr 11 do cery mieszanej z rozszerzonymi porami wykazuje działanie ściągające, normalizujące, przeciwłojotokowe. Zawiera olej z czarnuszki, zioła bogate w garbniki i sole mineralne oraz oczar wirginijski, aktywnie zmniejszający widoczność przebarwień potrądzikowych i zaczerwienień. Nagietek koi podrażnienia i przyspiesza gojenie.
- Mój krem nr 12 matujący do cery mieszanej, tłustej i trądzikowej to kosmetyk o działaniu typowo antybakteryjnym. Dzięki zawartości ekstraktów z uczepu trójlistnego, bratka i nagietka niweluje wypryski. Nie zawiera barwników ani dodatków zapachowych.
Jako żel do mycia cery trądzikowej polecamy ten z mydlnicą lekarską, szałwią i nagietkiem. Jest łagodny, ale skutecznie usuwa zanieczyszczenia bez podrażniania i naruszania bariery naskórka. Tuż po nim najlepiej zastosować mgiełkę oczarową Fitomed lub inne toniki do cery trądzikowej.
Jak myślisz, która marka najbardziej przypadnie do gustu Twojej cerze? Sprawdzaj kosmetyki na trądzik i łącz ze sobą różne serie, by jak najlepiej dopasować je do potrzeb swojej skóry. Brakuje u nas Twoich ulubieńców? Daj nam znać - chętnie poszerzymy asortyment naturalnych produktów!