6 faktów o naturalnym rozjaśnianiu włosów 0
6 faktów o naturalnym rozjaśnianiu włosów

Naturalne rozjaśnianie włosów - czy jest możliwe?

Komu nie marzą się czasem jaśniejsze refleksy? Zanim pobiegniemy do fryzjera dokonać radykalnej zmiany, przekopujemy internet w poszukiwaniu bezpieczniejszych metod rozjaśniania włosów. Dobrze jest znać je od podszewki, zanim zaczniemy eksperymentować na własną rękę. Poznajcie 6 faktów, które pozwolą Wam wyobrazić sobie efekty na swoich włosach!

 

1. Henna rozjaśnia włosy?

TO MIT! Zacznijmy od tego, czym jest henna: to roślina farbująca na rudo/czerwono, Lawsonia inermis. Jej sproszkowane liście wykorzystywane są do koloryzacji. Na rynku istnieją specjalne mieszanki o mylących nazwach „henna ciemny blond”, „henna jasny blond”, które są po prostu ziołami (z henną lub nie) podbijającymi refleksy na jasnych włosach – najbardziej widoczny efekt zobaczymy właśnie na blondach. Cassia czyli tzw. „henna neutralna” lub „bezbarwna” też nie rozjaśni włosów – nada im za to pięknego, złotego blasku i pogrubi je.

Więcej o hennowaniu przeczytasz w naszym poradniku "Hennowe FAQ".

 

2. Miód działa jak woda utleniona

Jedną z najbardziej znanych metod naturalnego rozjaśnienia włosów jest położenie na nie maseczki z miodu. I faktycznie - to działa! Zależnie od podatności naszych włosów naturalnie wydzielająca się z miodu woda utleniona nadaje pasmom jaśniejsze odcienie. Efekt ten jednak jest bardzo delikatny i na ogół potrzeba kilku słodkich sesji, żeby był widoczny.

 

3. Cytryna - czy jest bezpieczna dla włosów?

Kto hennuje, ten wie: zakwaszanie henny cytryną (a zwłaszcza sześcioma cytrynami) jest traktowane jako zbrodnia na włosach i ściga się ją z urzędu, wysyłając poszkodowane włosy na przymusową regenerację. Cytryna rozjaśnia włosy, ale może to zrobić nierówno, w dodatku zostawiając po sobie siano godne rozjaśniacza. Trzeba uważać!

 

4. Rozjaśnianie włosów bez zniszczeń – czy to możliwe?

Powiedzmy to sobie od razu: KAŻDA forma rozjaśniania włosów ingeruje w ich strukturę. Inaczej się nie da pozbawić włosa barwnika. Nawet delikatna płukanka rumiankowa w końcu sprawia, że włosy wydają się cieńsze. Znając metody naturalne i różne sposoby na regenerację możemy ograniczać przykre skutki rozjaśniania.


5. Kwas jabłkowy: rozjaśnia czy nie?

Kwas jabłkowy znany jest przede wszystkim ze swojej umiejętności ściągania nabudowanych warstw henny. Włosy naturalne, niefarbowane niekoniecznie okazują się podatne na jego działanie. Niestety trudno ocenić, dopóki się nie spróbuje, czy naszym włosom uda się za jego pomocą rozjaśnić. Uwaga na podrażnienia skóry głowy!


6. Korzeń rzewienia – czego się spodziewać?

Jedni mówią, że rozjaśnia, inni – że jedynie pozłaca, a nawet zażółca włosy. Zdecydowanie jest to wybór dla tych, którzy lubią ciepłe odcienie. Uwaga na podrażnienia i przesuszenie – koniecznie zrób próbę uczuleniową przed zastosowaniem!

PS Pamiętajcie, nie ma jednej, najlepszej metody naturalnego rozjaśniania – najlepiej jest mieszać je wszystkie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Odwiedź nas w Google+
Sklep internetowy Shoper Premium