Co lepsze: krem czy fluid? O naturalnych kosmetykach Martina Gebhardt 0
Co lepsze: krem czy fluid? O naturalnych kosmetykach Martina Gebhardt

Marka Martina Gebhardt to linie kosmetyków, powstałe z naturalnych składników, skomponowanych i przygotowanych w wyjątkowy sposób (i to nie frazes!) oraz na bazie idei biodynamicznej uprawy roślin i sporządzania formulacji. Podstawowymi produktami do twarzy są kremy oraz fluidy - często nie możemy zdecydować się, która postać będzie dla nas najlepsza.

Krótko o marce

Kiedy czytamy o kosmetykach naturalnych Martina Gebhardt, pojawiają się trudne wyrazy! Biodynamika, spagiryka… Coś, co raczej nie kojarzy nam się z pielęgnacją urody, tutaj zostało wykorzystane do tworzenia formuł kosmetyków. Dlatego można powiedzieć, bez nadużywania frazesów, że produkty te są naprawdę wyjątkowe! Wszystko zaczyna się od uprawy roślin, których wyciągi mają potem zostać przeznaczone do produkcji kosmetyków naturalnych. Biodynamiczne zasady gospodarowania znane są naszym dziadkom i rodzicom - zapalonym działkowcom. Są to metody uprawy oparte na pełnej zgodności z cyklami występującymi w przyrodzie, m.in. fazami księżyca, porami roku. Niebezpodstawnie! Znany jest fakt, że rośliny w czasie swojego życia przejawiają okresy największej aktywności w produkcji fitozwiązków. Wprawni przyrodnicy zaobserwowali je już wieki temu, początkowo wykorzystując je w połączeniu z alchemią, obecnie wiedza o nich wkrada się do naszego świata, w którym tak bardzo pragniemy powrotu do życiodajnej, odprężającej natury. Spagiryka to nic innego jak metoda pozyskiwania ekstraktów roślinnych według zasad biodynamiki. Z zebranych roślin wytrąca się wyciąg pełen rozpuszczonych soli mineralnych, które stosowane w postaci kosmetyku nadają skórze witalności, wspierają bariery ochronne skóry, przywracają ją do naturalnej równowagi i utrzymują w młodzieńczej kondycji.

Jak wybrać najlepszy kosmetyk dla siebie?

Tyle z teorii - to, co ma dla nas praktyczne znaczenie, to dokonanie wyboru idealnego kosmetyku dla naszej cery. W asortymencie posiadamy kilka linii przeznaczonych do różnego rodzaju skóry oraz dwa rodzaje kosmetyku do stosowania jako ostatni krok w pielęgnacji: krem i fluid. Czym one się różnią?

Konsystencja kremu jest zawsze bardziej tłusta - w założeniu zawiera w sobie ok. 50% substancji oleistych oraz 50% frakcji wodnej, co odpowiada składowi warstwy hydrolipidowej skóry 20-letniej kobiety. Dotyczy to również Waszego ulubionego kremu pod oczy z awokado! Lżejszą, mniej tłustą, ale także odżywczą i bogatą w naturalne składniki wersją kremu jest fluid czy emulsja (obie te nazwy pojawiają się w nazewnictwie). Wiele kobiet decyduje się na stosowanie emulsji w porannej pielęgnacji, jako stworzenie bazy, na której utrzyma się makijaż, natomiast kremem wspierają nocną regenerację swojej skóry. I my bardzo lubimy taki sposób pielęgnacji! Czasami jednak sięgamy po krem i na dzień - sezon zimowy, gdy na dworze mróz, a w domu kaloryfery, wymusza nieraz mocniejsze zabezpieczenie cery przed wysuszaniem.  Wszystko więc zależy od warunków… i naturalnych rytmów przyrody!

 

Jeśli nadal nie wiesz, jak wybrać idealny kosmetyk marki Martina Gebhardt, możesz zamówić u nas próbki - to świetny sposób na określenie, jaka formuła i która seria najbardziej nam odpowiada! Jesteśmy przekonane, że znajdziesz coś dla siebie.

  

Dostępne serie Martina Gebhardt:

EYE CARE - Wasze ulubione kremy i fluidy pod oczy z awokado.

ROSE - cera sucha i wrażliwa

SALVIA - cera tłusta i zanieczyszczona

SUMMER TIME - skóra zmęczona, podrażniona słońcem

HAPPY AGING - cera dojrzała 40+, wymagająca silnej ochrony przeciwzmarszczkowej

ALOE VERA - cera zmęczona, trądzikowa, podrażniona

GINSENG - skóra osłabiona, zmęczona, wymagająca oraz po nadmiernej ekspozycji na słońce

SHEABUTTER - cera wrażliwa i skłonna do reakcji alergicznych

CALENDULA - seria kosmetyków dla dzieci

PROPOLIS - cera sucha i naczynkowa

YOUNG&ACTIVE - młoda cera mieszana

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Odwiedź nas w Google+
Sklep internetowy Shoper Premium