5 powodów, dlaczego warto sięgnąć po ekologiczny koncentrat do sprzątania 0
5 powodów, dlaczego warto sięgnąć po ekologiczny koncentrat do sprzątania

Sprzątanie to wyzwanie! Szukamy środków, które łatwo i skutecznie usuną brud z rozmaitych powierzchni. Ich producenci ułatwiają nam życie, wymyślając co raz to lepsze i bardziej innowacyjne spraye i płyny. Każdy taki produkt to kolejne plastikowe opakowanie, a także koszt, zwykle między 5 a 10 złotych. Jak oszczędzić pieniądze i środowisko zarazem? Poznaj nowe koncentraty Mulieres!

 

Mulieres – dlaczego warto je kupić?

Uniwersalny koncentrat do czyszczenia Mulieres uczyni Twoje sprzątanie równie łatwym, jak podczas używania sztucznych środków. Będzie to jednak czynność zdrowsza, tańsza i bardziej ekologiczna. Jak to się możliwe? Mamy na to 5 mocnych argumentów!

 

  1. Skład

Kompozycja składników jest w pełni naturalna. Oparta została na mydle oliwnym oraz ekstrakcie z lawendy. Jedyne substancje zapachowe, jakie występują w tych produktach to olejki eteryczne. Możesz jednak wybrać wersję bez ich dodatku – koncentrat bezzapachowy Mulieres. Dzięki temu nie wdychasz szkodliwej chemii podczas obowiązków domowych. Zdrowsze płuca to nie jedyny efekt! Ze względu na swoje naturalne pochodzenie płyn jest biodegradowalny – jego podróż do pełnego rozkładu zaczyna się już w pierwszym kontakcie z wodą. Nie zanieczyszczasz nim rzek, jezior czy wód gruntowych.

 

  1. Wielozadaniowość jest less waste

Potraktuj ten środek jako płyn uniwersalny. Umyjesz nim podłogi, toaletę, wannę, okna, powierzchnie blatów... a nawet naczynia! Nadaje się do czyszczenia różnych materiałów – nie obawiaj się! To bardzo prosty, nieagresywny płyn, a ponadto możesz go rozcieńczyć w wodzie tak bardzo, jak chcesz. W połączeniu z sodą oczyszczoną tworzy on pastę do szorowania – zaschnięty tłuszcz i inne uporczywe zabrudzenia już Ci nie straszne! Jeśli masz w domu puste opakowania po sprayach, wykorzystaj je i zrób własny płyn multifunkcyjny. Ponowne wykorzystywanie plastiku to ważna część ochrony środowiska i idei zero waste.

 

  1. Oszczędność dzięki wydajności

Jedna butelka 1l to aż 25 butelek sprayu multifunkcyjnego. Przyjmijmy, że do tej pory w Twoim domu gościły przeciętne spraye z dyskontów czy drogerii, kosztujące ok. 5 zł (a często więcej). 25 x 5 zł = 125 zł - co najmniej! Mając przed oczami ten rachunek cena preparatu Mulieres nie wydaje się już tak wysoka. Tym bardziej, że zastępuje on też inne środki czystości i wystarcza na bardzo długo.

 

  1. Opakowanie

Butelki Mulieres wyglądają intrygująco. Papierowa osłonka, która natychmiast wzbudza proekologiczne skojarzenia, powstała z przetworzonych kartonów. W środku nie jest oklejona folią, jak to często bywa w przypadku tego typu zabiegów producentów, zakrawających o greenwashing. Płyn wlany został do plastikowego woreczka i zakręcony plastikową nakrętką – to minimum tworzywa sztucznego, które pozwala na bezpieczny transport płynu i zapobiega przeciekaniu. Osłonka z tektury chroni woreczek przed uszkodzeniami i pozwala na wygodne przechowywanie koncentratu. Łatwo oddzielisz te dwa materiały od siebie, by wrzucić je do odpowiednich kontenerów.

 

  1. Certyfikaty

Naturalne środki czystości nie zawsze są takie wspaniałe, dlatego warto zwracać uwagę na znakujące je instytucje. Płyny Mulieres certyfikuje między innymi Vegan Society, które gwarantuje, że są to produkty w pełni cruelty-free i powstałe z roślin. Ecocert potwierdza, że zostały one stworzone według zasad zrównoważonego rozwoju. Mamy także pewność, że żele i koncentraty Mulieres są w pełni biodegradowalne. Nie zawierają szkodliwych konserwantów – poleca je organizacja alergologiczna z Estonii, skąd pochodzą.

 

Zrobiłyśmy, co w naszej mocy, żeby przekonać Cię do wypróbowania koncentratów Mulieres. W ofercie posiadamy także żele do prania tej marki. Wybierz swój ulubiony zapach i działaj – Twój dom będzie zdrowo lśnić!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium