Ayurveda The Dosha Therapy Zestaw kadzideł PITTA Jaśmin i wanilia

Dostępność: brak towaru
Cena: 13,99 zł 13.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Ayurveda The Dosha Therapy Zestaw kadzideł PITTA - Jaśmin i wanilia

Zestaw kadzidełek dla doszy Pitta został starannie opracowany, aby zharmonizować strukturę psychofizyczną i stymulować pranę (siłę życiową). Zapach jaśmin i wanilia równoważy ognistą naturę Pitta przynosząc relaks i uziemienie.

Zestaw zawiera:

  • 25g ręcznie robionych kadzidełek patyczków
  • 10 kadzidełek stożków
  • ceramiczną podstawkę

Trzy dosze w indyjskiej Ajurwedzie

Według starożytnego systemu medycyny indyjskiej - Ajurwedy każda struktura i organizm na Ziemi składają się z przeróżnych kombinacji pięciu żywiołów: ognia, ziemi, powietrza, wody i eteru. Każdy człowiek ma w sobie kombinację tych pięciu elementów unikalną dla siebie. Przejawami żywiołów są dosze, czyli subtelne energie powstałe z ich połączenia, wykazujące swój specyficzny charakter.

Indywidualna kompozycja dosz w każdym człowieku określa jego konstytucję psychofizyczną - Praktriti. Ludzkie Prakriti pozostaje niezmienne od momentu narodzin, aż do końca życia. Może jednak ulec zaburzeniom pod wpływem bodźców zewnętrznych, m. in. stresu, przebytych traum, nieprawidłowej diety, ale również niewykorzystania swojego potencjału. Zapach kadzideł PITTA został stworzony z myślą o równoważeniu doszy Pitta, czyli elementu ognia.

PITTA - żywioł ognia

Mocna energia ognia manifestuje się w ciele jako Pitta. Jej główną siedzibą w ciele jest układ trawienny.  Jest to energia transformująca, a zatem odpowiada za wszelkie procesy przemiany w ciele. Osoby z intensywnie przejawiającą się Pittą mają duże zdolności do autoregeneracji. Są precyzyjne w planowaniu i działaniu, a do tego z łatwością wykonują wiele zadań jednocześnie. Osoby takie świetnie odnajdują się w roli przywódców, liderów i managerów. Osoby Pitta charakteryzują się średnią masą ciała, nietolerancją ciepła i tendencja do rumieńców, odczuwaniem intensywnych pragnień (np. apetyt, libido).

Produkty powiązane

Sprawdź co kupują inni
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl