Ayurveda The Dosha Therapy Zestaw kadzideł VATA Drzewo sandałowe i dzika róża

Dostępność: brak towaru
Cena: 13,99 zł 13.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Ayurveda The Dosha Therapy Zestaw kadzideł VATA - Sandał i dzika róża

Zestaw kadzidełek dla doszy Vata został starannie opracowany, aby zharmonizować strukturę psychofizyczną i stymulować pranę (siłę życiową). Vata rządzi ruchem w ciele oraz czynnością układu nerwowego. Zapach drzewa sandałowego oraz dzikiej róży pobudza, zachęca do ruchu ciała z energetycznym i kreatywnym umysłem- jest żywy i entuzjastyczny.

Zestaw zawiera:

  • 25 g ręcznie robionych kadzidełek patyczków
  • 10 kadzidełek stożków
  • ceramiczną podstawkę

Trzy dosze w indyjskiej Ajurwedzie

Według starożytnego systemu medycyny indyjskiej - Ajurwedy każda struktura i organizm na Ziemi składają się z przeróżnych kombinacji pięciu żywiołów: ognia, ziemi, powietrza, wody i eteru. Każdy człowiek ma w sobie kombinację tych pięciu elementów unikalną dla siebie. Przejawami żywiołów są dosze, czyli subtelne energie powstałe z ich połączenia, wykazujące swój specyficzny charakter.

Indywidualna kompozycja dosz w każdym człowieku określa jego konstytucję psychofizyczną - Praktriti. Ludzkie Prakriti pozostaje niezmienne od momentu narodzin, aż do końca życia. Może jednak ulec zaburzeniom pod wpływem bodźców zewnętrznych, m. in. stresu, przebytych traum, nieprawidłowej diety, ale również niewykorzystania swojego potencjału. Zapach kadzideł VATA został stworzony z myślą o równoważeniu doszy Vata, czyli elementów powietrza i eteru.

VATA - eter i powietrze

Naturą doszy Vata jest ruch i ciągła zmiana. Ponieważ jest to energia wywodząca się z żywiołu przestrzeni i powietrza, jej obecność w ciele człowieka powoduje wychłodzenie i suchość. Osoby, u których dominuje dosza Vata, często charakteryzują się drobną budową ciała, zimnymi dłońmi i stopami oraz szybkim metabolizmem. Dużo myślą i ciężko im usiedzieć długo w jednym miejscu. Są bardzo wrażliwe emocjonalnie, intensywnie reagując na zewnętrzne bodźce i bywają nerwowe.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl