KHADI Naturalna henna Złoty Blond 100 g

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 40,90 zł 40.90
  ( 1 kg = 409,00 zł )
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

100% naturalna, ziołowa farba do włosów siwych nadająca odcień od złotego blondu do czerwono-złotego blondu. Opracowana z myślą o farbowaniu siwych włosów.

Henna Złoty Blond z czasem ulega stopniowemu zmyciu, dlatego polecana jest dla osób, które pragną czasowej zmiany koloru przy jednoczesnym efekcie poprawy witalności i blasku włosów.

Farba może być używana przez osoby o ciemniejszych włosach, lecz da wówczas głównie efekt pielęgnacyjny. Nie rozjaśnia włosów (nie zawiera chemicznych składników rozjaśniających), zatem wyjściowy kolor włosów w dużej mierze determinuje efekt końcowy. W rezultacie można cieszyć się unikalnym, naturalnie wyglądającym kolorem.

Korzyści z używania Naturalnej Henny Złoty Blond:

 • łagodny, naturalnie wyglądający efekt koloryzacyjny – piękny, żywy złoty odcień,
 • zachwycający połysk i objętość,
 • wzmocnienie cienkich i zniszczonych włosów,
 • zmniejszone wypadanie włosów.

Ważne uwagi praktyczne:

 •  im dłużej farba zostanie pozostawiona na włosach, tym ciemniejszy i bardziej intensywny będzie efekt koloryzacji;
 • oznacza to także, że więcej czerwonych barwników przeniknie do włosów, a efektem farbowania będzie średni blond o lekko czerwonym odcieniu;
 • jeśli zostanie użyta woda o zbyt wysokiej temperaturze, uzyska się bardziej żółty odcień blondu. Optymalną temperaturą jest 50˚C i nie powinna być ona przekraczana.
 • niewskazane dodatki - nie zaleca się dodawać innych składników niż wskazane w instrukcji, gdyż mogą one nieoczekiwanie zmienić efekt koloryzacji lub sprawić, że farba w ogóle nie zadziała. Dotyczy to szczególnie kwasów typu ocet czy sok z cytryny (mogą zaburzyć pH farby i wywołać bardzo czerwony efekt farbowania). Do mieszanki farbującej nie wolno dodawać składników olejowych, gdyż zaburzają one farbowanie;
 • częsta koloryzacja połączona z dłuższym czasem trzymania farby może spowodować, że włosy zaczną ciemnieć - zaleca się, aby podczas kolejnych koloryzacji farbować jedynie odrosty, zaś całą długość włosów w co czwartym procesie koloryzacyjnym (podczas farbowania całej długości włosów zaleca się wybrać krótszy czas trzymania farby na włosach). Podczas kolejnych koloryzacji na wcześniej farbowane partie włosów można nakładać Cassię Khadi;
 • po koloryzacji ziołowej nie jest wskazane: rozjaśnianie włosów lub farbowanie na blond farbą chemiczną, gdyż efekt farbowania może być inny od oczekiwanego (w wyniku reakcji składników chemicznych i ziołowych);
 • w rzadkich przypadkach może się zdarzyć, że efekt koloryzacji na włosach naturalnie siwych może przybierać zielone tony, lecz po kilku godzinach, w wyniku naturalnego utleniania barwników ten niepożądany efekt zniknie. Aby natychmiast pozbyć się tego efektu, można powtórzyć koloryzację przy pomocy mieszanki: 70% Cassii Khadi + 30% czystej henny Khadi; jeśli efekt koloryzacji nie jest satysfakcjonujący, można bez szkody dla kondycji włosów powtórzyć proces, trzymając farbę dłużej lub krócej bądź można zmieszać ze sobą dowolne naturalne henny Khadi – farby Khadi dają pole wyobraźni i pozwalają uzyskać unikalne, a przy tym naturalnie wyglądające efekty;
 • farby Khadi koloryzują włosy trwale (z wyjątkiem Naturalnej Henny Złoty Blond), dlatego zaleca się wykonać test na niewielkim paśmie włosów, by zawczasu ocenić efekt farbowania; rezultat będzie zależał od wyjściowego koloru włosów, ich struktury, czasu trzymania farby, temperatury wody oraz użytych dodatków, dlatego ważne jest przestrzeganie instrukcji producenta.

Czas farbowania: 15-60 minut (zależnie od koloru wyjściowego, struktury włosów i oczekiwanego efektu. Cienkie i zniszczone włosy potrzebują krótszego czasu farbowania, niż mocne i zdrowe włosy).

Instrukcja farbowania:

1. Umyj głowę łagodnym szamponem, bez składników powlekających strukturę włosa, m.in. bez silikonów, gdyż utrudniają one działanie barwników. Stosowane wcześniej produkty pielęgnacyjne i stylizacyjne z silikonami i polimerami mogą zakłócić działanie farby lub sprawić, że w ogóle nie dojdzie do koloryzacji. Farbę należy nakładać na umyte, osuszone ręcznikiem włosy.

2. Po umyciu pozostaw włosy owinięte ręcznikiem, aby nie wyschły zanim farba będzie gotowa.

3. Proszek zmieszaj z płynem (ciepłą wodą lub herbatą) o temperaturze 50˚C (zaleca się użyć termometru). Stosunek proszku do płynu 1:4, czyli na 50g proszku 200 ml płynu (różne typy włosów mogą wymagać więcej płynu). W przypadku włosów suchych można zastąpić 20% płynu sokiem aloesowym bez konserwantów.

4. Dopuszczalnym dodatkiem jest sól, gdyż jej użycie stabilizuje i utrwala kolor (1 łyżeczka soli na każde 50g proszku). Kolor można utrwalić także poprzez rozmieszanie proszku czarną herbatą.

5. Farbę należy dokładnie wymieszać z płynem, aby uzyskać gładką pastę o konsystencji gęstej śmietany.

6. Przed nałożeniem zaleca się sprawdzić, czy farba nie ostygła i czy nie wyschła. Najlepiej nakładać farbę przy pomocy małego pędzla (podobnego do malarskiego). Jeśli nie ma się wprawy w szybkim nakładaniu farby, zaleca się, aby podczas procesu nakładania cały czas trzymać miseczkę z farbą w ciepłej kąpieli wodnej, aby uniknąć wystygnięcia (temperatura farby ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia właściwego efektu).

7. Nakładanie farby zacząć od odrostów, a następnie przystąpić do farbowania włosów na całej długości pasmo po paśmie. Jeśli farba pozostanie, wmasować ją równomiernie w całą objętość włosów – pozwoli to uzyskać jednolity efekt koloryzacji.

8. Nakładać na włosy szybko, przykryć włosy folią spożywczą lub czepkiem, aby farba nie wyschła + ręcznikiem w celu utrzymania ciepła.

9. Czas trzymania farby: 15-30 minut lub 60 minut (w zależności od oczekiwanego efektu). Po około 30 min. trzymania farby na włosach (przy zachowaniu zalecanej temperatury wody) henna zawarta w farbie zaczyna się uaktywniać, przez co kolor uzyska bardziej czerwone tony. Jeśli po nałożeniu farby zapewni się włosom ciepło (np. za pomocą czepka lub ręcznika), czas trzymania farby może być krótszy.

10. Farbę spłukać wyłącznie przy użyciu letniej wody (nie gorącej!).

11. Bezpośrednio po procesie farbowania należy unikać gorącego nawiewu powietrza (np. z suszarki), produktów do stylizacji włosów, odżywek i intensywnych kuracji odżywczych. Zaleca się odczekać min. 24 godziny zanim umyje się głowę szamponem, aby dać czas naturalnym barwnikom na związanie z włosem. Po farbowaniu, przed pierwszym myciem głowy szamponem można naolejować włosy dowolnym olejem Khadi – przedłuży to żywotność koloru.

12. Po spłukaniu farby wodą należy mieć na uwadze, że uzyskany kolor nie jest jeszcze ostateczny, gdyż barwniki naturalne będą jeszcze reagować z tlenem przez około 48 godzin.

SKŁAD: Cassia Auriculata Leaf Powder*, Indigofera Tinctoria Leaf Powder*, Lawsonia Inermis Leaf Powder*, Curcuma Longa Rhizome Powder*

* certyfikowany składnik organiczny

BEZPIECZEŃSTWO: Farba nie zawiera żadnych składników chemicznych. Brak amoniaku, utleniaczy, wzmacniaczy koloru i konserwantów.

Całkowitą naturalność produktu potwierdza certyfikat BDIH 

Wszystkie produkty Khadi są nietoksyczne i regularnie poddawane rygorystycznym kontrolom jakości. Produkt odpowiedni do stosowania przez wegan. Farby nie należy stosować na podrażnioną skórę głowy. Farby Khadi przeznaczone są wyłącznie do koloryzacji włosów na głowie. Należy uważać, aby podczas mieszania nie wdychać proszku. Przed koloryzacją należy zabezpieczyć ubranie, gdyż plamy mogą okazać się trwałe. Należy także chronić ręce dołączonymi do opakowania rękawiczkami, gdyż farba może na dłużej zabarwić skórę.

Zestaw zawiera rękawiczki oraz czepek.

Waga: 100g

Produkty powiązane

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Odwiedź nas w Google+
Sklep internetowy Shoper Premium