Olej z opuncji - dar pustyni

Kup teraz

Pustynię pokrywają nie tylko gładkie piaski, ale również busz, żwir, draasy i masywy górskie. Mieszkanki tych stref muszą dostosowywać się więc do przetrwania w różnych warunkach. W zapobieganiu wysuszania delikatnej skóry na szyi, dekolcie i biuście pomógł im drogocenny olej z opuncji. Dziś i Ty możesz wykorzystać go do pielęgnacji całego ciała, twarzy oraz włosów.

Olej z opuncji stanowi przykład znakomitego wykorzystania rośliny, która jest już na miejscu i stanowi prawdziwy Dar Pustynii. Z racji, że trudno uprawiać ziemię w taj nieprzewidywalnym klimacie, mieszkańcy oprócz samodzielnego sadzenia gajów palmowych czerpią w końcu też z tego, co daje Sahara. Tak powstał prawdziwy, płynny skarb!

Skład kwasów tłuszczowych - zobacz, co tu DZIAŁA!

Olej z opuncji, ze względu na swój skład chemiczny, sprawdzi się najlepiej w pielęgnacji cer suchych, odwodnionych i wrażliwych. Używany regularnie, pomoże odbudować barierę hydrolipidową i zapewnić skórze natłuszczenie, imitujące naturalny łój oraz lipidy. Ze względu na wysoką zawartość kwasów omega-6, sprawdzi się też do olejowania wysokoporowatych włosów.

Olej neem - ukłon w stronę Ajurwedy

Kup teraz

Olej neem, czyli wyciąg z nasion miodli indyjskiej, to prawdziwy ukłon w stronę ajurwedy. Drzewo, z którego pochodzi, nazwane jest w kulturze indyjską nierzadko rośliną życiodajną. Dzieje się tak dlatego, że neemu używano przez wieki do zaleczania ran i stanów zapalnych, a także: do utrzymywania higieny jamy ustnej. Jego działanie wykorzystać możesz dziś również w codziennej pielęgnacji skóry i włosów. Zimnotłoczony, organiczny olej sprawdzi się przede wszystkim na skórach skłonnych do występowania ognisk zapalnych - i to bez względu na to, czy przyczyną jest łupież, łojotok, czy może nadmierna suchość i reaktywność.

Skład kwasów tłuszczowych - zobacz, co tu DZIAŁA!

Olej z opuncji, ze względu na swój skład chemiczny, sprawdzi się najlepiej w pielęgnacji cer podatnych na występowanie stanów zapalnych. Znajdzie więc swoje zastosowanie we wspomaganiu leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry, łupieżu czy łuszczycy. Ze względu na podobną zawartość kwasów omega-6 i omega-9, z powodzeniem wykorzystać można go też w pielęgnacji włosów średnioporowatych, wysokoporowatych, a także wszystkich włosów na granicach obydwu porowatości.